...
Pon – Pia: 7:00 – 17:00
+ 48 574-563-104

Sodowanie

Sodowanie

Sodowanie to przyjazna dla środowiska metoda usuwania farby, brudu, powłok i innych zanieczyszczeń powierzchni bez uszkadzania czyszczonej powierzchni. Podobnie do koncepcji piaskowania, sodarki wykorzystują sprężone powietrze do dostarczania wodorowęglanu sodu (sody oczyszczonej) na czyszczoną powierzchnię.

Kiedy pocisk styka się z zanieczyszczeniem na podłożu, cząstki wodorowęglanu sodu eksplodują, rozrywając zanieczyszczoną powierzchnię bez wpływu na podłoże. Choć jest podobny do tradycyjnego piaskowania, ma istotną zaletę czyszczenia powierzchni bez uszkadzania podłoża i otoczenia. Soda kalcynowana z łatwością usuwa węgiel, tłuszcz, olej, materiały uszczelek, korozję powierzchniową, farby i powłoki z różnych stopów, tworzyw sztucznych i kompozytów bez uszkadzania lub zniekształcania podłoża. Soda kalcynowana pozostawia nienaruszoną twardą anodowaną powłokę.
Sodowanie można stosować na mokro lub na sucho do usuwania farby, korozji, zanieczyszczeń biologicznych, oleju, smaru, węgla i wielu innych powłok.

Skip to content